Nvidia’ dan Yeni Harici Ekran Kartı Kutusu

SIGGRAPH 2017 etkinliğinde Nvidia firması hızla gelişen ultrabook segmenti dizüstü bilgisayarlar için oyun performansını arttıracak harici ekran kartı kutularını tanıttı.

Gelişen oyun grafikleri dizüstü bilgisayarları da ters oranda etkiliyor. Her ne kadar Gamebooklar da güçlü mobil grafik kartları kullanılsa da Masaüstü sistemler kadar performans sağlayamıyor.

İşte bu nedenle Nvidia bu sektöre profesyonel bir çözüm getirmek için harici grafik kartı kutusunu tanıttı. Üst seviye olan bu cihaz sadece Nvidia Titan Xp ve Nvidia Quadro ekran kartları ile uyumlu. Nvidia Titan Xp ve Nvidia Quadro ekran kartlarını vazgeçemediğimiz dizüstü bilgisayarlarda görmek bizi mutlu edecektir. Bu sistemin henüz açıklanmış bir fiyatı yok ancak Nvidia Titan Xp modelinin en az $1200+ seviyesinde olacağını söyleyebiliriz.

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir