WhatsApp’ a İşletmeler Geliyor.

WhatsApp işletmelere daha iyi bir iletişim hakkı sunmak için “İşletme Profilleri’ ni” test ediyor.

Günümüzde reklamlar ile kazanç sağlayan uygulama ve İnternet sitelerinden farklı olarak geçtiğimiz zaman da değiştirdiği politikasıyla tamamen ücretsiz ve reklamsız olan WhatsApp, ilerleyen zamanlarda işletmelere sunacağı bir yenilik ile kendi içerisinde kazanç sağlamaya başlayacak.  Bu kazanç iş dünyası ile tüketiciler arasındaki konuşmaları kolaylaştırarak olacak. İşletmelere özel bir WhatsApp sürümü veya arayüzü ile kullanıcılar ile iletişim kurması sağlanacak. Bu yenilik ile WhatsApp işletmelerden alacağı ücret ile kazanç sağlayacak, işletmeler ise bir milyarları aşkın kullanıcı üzerinde kendi kitlesini bulabilecek ve tüketicilerle kolay iletişim kuracak. Son olarak diğer kullanıcılar ise dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasını ücretsiz kullanmaya devam edebilecek.

Detayları henüz belli olmayan bu yenilik şu anda test ediliyor.

Kısa süre sonra artık işletmeler WhatsApp profillerini kartvizitlerine taşımış, belkide WhatsApp da mavi tik’ e sahip olacaklar.

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir