Samsung Galaxy Note 8′ i Parçalarına Ayırdılar!

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ancak piyasaya henüz sürülmeyen Samsung Galaxy Note 8, iFixit tarafından parçalara ayrıldı.

 

Tanıtımına buradan ulaşabileceğiniz Samsung’ un yeni amiral gemisi, teknolojik ürünleri parçalarına ayıran bir grup olan iFixit’ in yeni hedefi oldu. iFixit’ i bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse teknolojik ürünler olan telefonları, bilgisayarları, tabletleri vb. ürünleri zarar vermeden olağan şekilde parçalarına ayırıp bizlere donanımlarını gösteriyor ve son olarak cihazın parçalanma durumuna puan veriyorlar.

 

 

Hedeflerine aldıkları yeni model Galaxy Note 8′ i de düzgün bir biçimde parçalara ayıran iFixit, ön ve arka camların sökümünde zorlandıklarını ısı kullanmak zorunda olduklarını ve içerisnde bolca yapıştırıcı kullanıldığını ifade ediyor. Cihazın içerisin de en çok merak edilen ve Samsung’ un ilk kez kullandığı çift kamera lenslerini ve çipini de  kullanıcıların gözü önüne seriyor. Ayrıca cihazın tamir edilebilme durumuna 4 puan veriyor.  Detaylı raporu ve donanımları görmek için iFixit’ in raporuna buradan erişebilirsiniz. Ve videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir