Yeni IPhone!

Apple bugün gerçekleştirdiği lansman ile yeni ürünlerini tanıttı, ve bunların en dikkat çekenleri şüphesiz Iphonelar oldu.  İşte karşınızda IPhone X’ in detayları !

Her geçtiğimiz gün artan merak ile Apple’ ın lansmanını iple çektik ve sonunda gerçekleşti. Bizde sizler için en çok merak edilen modeller olan IPhone X , IPhone 8 ve IPhone 8 Plus inceliyoruz.

  • IPhone X 

IPhone’ un 10. yılına özel çıkarılan bu ürün tam anlamıyla Apple için bir devrim niteliğinde. “IPhone Ten” anlamında isimlendirilen ürünün özellikleri ise şöyle;

Ekran ve Tasarım:

Uçtan uca 5.8 inç büyüklüğünde OLED ekran ile gelen cihaz bizlere geliştirilmiş Super Retina teknolojisini sunuyor. Bu sayede OLED ekranların eksiklikleri gideriliyor ve HDR10 destekliyor. Ayrıca cihaz %80.94 ekran kasa oranı ile önceki modellerin eksikliğini de tamamlıyor. Arka tarafta ise güçlendirilmiş bir cam yüzey bulunuyor, standart giriş-çıkış birimlerini koruyan bu model de Siri için bir düğmede yerleştirilmiş.

Dahili Hafıza:

IPhone X, 64 GB ve 256 GB’ lık dahili hafıza ile gelecek, harici bir sd kart girişi bulunmayacak.

Donanım:

İşlemci olarak A11 Bionic olarak adlandırılan birimi içerecek olan IPhone X’ de 3 GB Ram bulunacak.

Face ID ve Kolay Açılış:

Face ID özelliği ön kameranın yanına eklenen birkaç sensör ile oluşturulmuş bir biometrik koruma sistemi. Bu sistemi telefonunuzun kilidini kolayca açmak, Snapchatte yüz filtreleri uygulamak ve mesajlaşma uygulamasına getirilen Animoji eklentisi gibi alanlarda kullanabiliyorsunuz.

Kamera:

12 Mp’ lik çift sensörlü araka kamera ve FaceID teknolojisinin getirdiği yüz tanıma sistemini kullanan yeni ön kamera bir çok geliştirme sunuyor ve artık ön kamera ile portre modu kullanılabiliyor. Ayrıca bu modda algılanan yüz için uygulanan spot ışığı gibi efektler tam anlamıyla yüz hatlarına uygun olarak uygulanıyor.

Diğer Yenilikler:

Suya-Toza Dayanıklılık, Kablosuz Şarj, Bluetooth 5.0 gibi yenilikleri barındıran IPhone X, daha büyük bir batarya ile karşımıza çıkıp önceki modellere kıyasla 2 saat daha kullanım süresi sunacağını vaat ediyor.

 

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir