Microsoft Imagine’nin Avantajlarından Yararlanın…

Bu gün sizlere ülkemizde de çoğu üniversitenin Microsoft ile yaptığı işbirliği sayesinde kullanıma sunduğu Microsoft Imagine’den bahsetmek istiyorum.

Daha önceki adı Microsoft DreamSpeark olan Microsoft Imagine, Microsoft tarafından anlaşmalı eğitim kurumlarına sunulmuş bir e-ticaret sitesidir. Microsoft’un bazı ücretli lisansa sahip ürünlerinin de bulunduğu sistemde kurumunuzun anlaşması kapsamında buradan ücretsiz ürün temin edebilirsiniz. Örneğin içerisinde Microsoft Visual Studio Enterprise 2017, Windows 10 Education, SQL Server 2016 Enterprise vb. uygulamalar bulunuyor.

Sizde Microsoft Imagine’nin avantajlarından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken şunlar;
  1. Kayıt için bir Microsoft hesabına (Eğer Microsoft hesabı kullanırsanız eğitim kurumunuzun avantajlarından yararlanamazsınız. ) ya da eğitim kurumunuzdan sizin adınıza ait “.edu” uzantılı bir e-posta adresine sahip olmak gerekir.
  2. Eğer böyle bir e-posta adresine sahipseniz, daha sonra kurumunuzun sizler için hazırladığı Microsoft Imagine sitesine gitmek. Bu kısımda şunu belirtmeliyim her kurum için farklı adresler mevcut.
  3. Açılış sayfasında biri Imagine hesabı oluşturmak için önce kaydol sekmesini  açmalı, sonrasında ise “bir hesap isteğinde” yazılı linke tıklayarak hesap isteğinde bulunmanız gerekir.
  4. Daha sonra aşağıda ki gibi bir form sayfası ile karşılaşacaksınız. Bu sayfadaki alanları da doldurduktan sonra kurumunuzdan Imagine hesap şifrenizi belirleyeceğiniz bir e-posta alacaksınız.
  5. Aldığınız e-postada ki gerekli aşamaları yerine getirdikten sonra 3. maddede belirttiğim sayfaya geri dönüp hesabınızı etkinleştirmek için e-posta adresinizi kutucuğa girip Devam butonuna tıklamalısınız. Alacağınız e-postadan hesabınızı etkinleştirip sisteme giriş yapabilirsiniz.
  6. Sisteme giriş yaptıktan sonra normal bir alışveriş sitesinde olduğu gibi alışverişinizi yapabilir, “Hesabınız/Siparişleriniz” adlı sayfadan ayarları ve sipariş detaylarını görebilirsiniz.

 

 

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir