GoPro Hero 6 Black Aksiyon Kamerası Tanıtıldı!

GoPro, yeni aksiyon kamerası Hero 6 Black ve yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı.

Tanıtımı yapılan Hero 6 Black modeli selefi gibi sağlam bir gövde ile 10 metre derinliğe kadar suya karşı dayanıklı gelecek ancak donanım ve yazılımı geliştirilmiş olacak. Aksiyon kameralarının en iyisi olarak görülen yeni model 4K 60 FPS video kaydını sahip olduğu teknolojiler ile en üst düzeyde sizlere sunacak. İşte GoPro Hero 6 Black’ in özellikleri:

Teknik Özellikler:

Cihaz 12MP çözünürlük, dijital görüntü sabitleme ve geniş dinamik alan özelliklerine sahip olurken. Bu özellikler yüksek performans ve düşük ışıkta daha iyi görüntü kalitesi sunuyor ve JPG veya RAW formatları ile fotoğrafları saklayabiliyor.  Hero 6 Black’in Yenilikleri bunlarla sınırlı kalmıyor, ve 5GHz Wi-Fi desteği ile görüntü aktarımlarını daha hızlı gerçekleştiriyor. Donanım olarak yeni GP1 işlemciye sahip olan cihaz 2 inçlik dokunmatik ekranı ile kullanım kolaylığı sunuyor. Sonuç olarak bu donanım ve yazılımlar ile bizlerin 4K 60 FPS video kaydını yapmasına olanak sağlayan Hero 6 Black, bir çok DSLR fotoğraf makinesinden daha iyi çekim yapabiliyor. DSLR fotoğraf makinelerine kıyasla bir çok avantaja sahip bu aksiyon kamerası, 2K çözünürlükte 120, 1080p çözünürlükte ise 240 FPS ile kayıt yapabilecek olması da önemli. Zira cihaz ağır çekim yapma özelliğine de sahip. Bizleri mutlu eden bir başka özellik ise aksiyon kameralarının vazgeçilmezi olan ekipmanlar konusunda. Hero 6 Black’in kendinden önceki model Hero 5 Black’in ekipmanlarıyla uyumlu olacağını belirtelim.

Son olarak Amerika’ da 499$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkarılan cihazın ülkemizden de yakın zamanda satın alınabileceğini belirtelim.

 

4K 60FPS Video:

 

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir