Samsung Galaxy Studio İstanbul’da Hizmete Başladı

İstanbul İstinye Parkta teknoloji devi Samsung, Galaxy Studio adı altında deneyim merkezini hizmete açtı.

 

Daha önceki senelerde kullanıcıların gelişen teknolojileri deneyimleyebilmesi için tırlar ile kullanıcılara hizmet veren Samsung, bu sene İstanbul İstinye Park’ta yeni teknolojileri kullanıcıların deneyebilmesi için bir studio ortamı açtı. Bu studio da 360 derece kamera ile video çekimini, VR gözlük kullanımını, Studio da var olan 2 bisiklet ile Gear Sport Akıllı Saatinin biometrik sensörleri ile nabız vs. duruml kontrolünü, Note 8 ile S-Pen kullanımını ve bunlara benzer birçok yeniliği deneyim edebiliyoruz.

Ayrıca bu deneyimler sonucunda kaydettiğiniz görüntüleri sosyal medyada paylaşarak Samsung dan ödülde kazanabiliyorsunuz. İlerleyen zamanlarda daha farklı yerlerde görmek istediğimiz Samsung Galaxy Studio, kullanıcıların birinci ağızdan doğru bilgilendirilmesi için çok iyi bir düşünce. Yoğun ilgiye sahip olan bu ortamda 7 den 70 e bütün insanların deneyim edebilmesi de teknolojinin kullanılabilirliğinin bir sınavı oluyor. Ve bu sınavın sonucunda insanlara ve bu büyük teknoloji şirketlerine daha fazla şey katıyor.

Son olarak bizlerde kullanıcıların bilinçlendirilmesi, yeni teknolojilerin deneyimlemesi ve bu işi yapacak şirket içinse kullanıcılardan alınan geri bildirimin katkı sağlamasından dolayı bu tarz deneyim alanlarını daha fazla görmek isteriz. Hatta farklı konseptler ile farklı markaların oluşturacağı ortamların bu işi daha zengin halde bizlere sunabileceğini düşünüyoruz.

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir