Adobe Photoshop

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Adobe Photoshop hakkında bilgiler vereceğim ve Adobe’nin ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Adobe Creative Suite CS2’nin kurulumunu göstereceğim.

ADOBE PHOTOSHOP NEDİR?

Adobe Systems Inc tarafından geliştirilen ve üretilen bir görüntü düzenleme yazılımı. Photoshop, fotoğraf düzenleme yazılımının liderlerinden biri olarak düşünülür. Yazılım, dijital fotoğraflarda kullanıcıların renkleri manipüle etme, kırpma, yeniden boyutlandırma ve düzeltme olanağı sağlıyor. Yazılım özellikle profesyonel fotoğrafçılar ve grafik tasarımcılar arasında popüler.

En iyi Photoshop versiyonu hangisidir:

Photoshop versiyonları arasında bir fark yok. Peki, bu kadar güncelleme boşuna mı yapılmıştır. Tabiki de hayır, CS2, CS3, CS4, CS5, CS6 ve şu an için en güncel olan Adobe Photoshop CC (Creative Cloud) sürekli güncelleniyor ancak  bizim ihtiyacımızı karşılayacak tüm özellikler bütün Adobe sürümlerinde mevcuttur.

Photoshop ’un tüm versiyonlarına ne kadar güncelleme gelirse gelsin gerekli olan ve varsayılan bazı özellikler tüm sürümlerinde mevcut. Örneğin, katmanlar, maskeler, fırçalar… gibi neredeyse tüm işlemleri yaptığımız bu araçlar tüm versiyonlarda mevcut. Yeni photoshop versiyonlarına, sürümlerine yeni özellikler gelir, ya da program biraz daha akıllanır. Eski sürümde seçim yaparken biraz daha fazla vakit ayırmanız gerekirken artık yeni sürümlerinde daha kısa sürede daha güzel seçimler yapmanıza olanak sağlıyor.

Ücretsiz Photoshop İndirme:

Photoshop ürünlerinin neredeyse tamamı ücretlidir. Ancak günümüzde Adobe Creative Suite CS2 sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Adobe Creative Suite CS2 Kurulumu:

http://www.adobe.com/downloads/other-downloads.html/  linkine gidiyoruz.
Öncelikle Adobe de oturum açmamız gerekiyor Sign In kısmından hesabınız var ise oturum açarak, eğer hesabınız yok ise üye olmanız gerekiyor. Üyelik işleminden sonra aşağıdaki resimde göründüğü gibi CS2 linkine tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi anlaşmalar geliyor, buradan I Accent ‘e tıklıyoruz.

I Accent’e tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi ekran karşımıza çıkıyor.

Bu ekrandan aşağıya doğru iniyoruz. Aşağıya doğru indiğimizde, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi dil seçenekleri çıkıyor. Buradan uygun dil seçeneğini seçiyoruz.

Dil seçeneğini tıkladığımızda aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi ürünler ve ürünlere ait serial numarası yer almaktadır. Bizim ihtiyacımız olan Photoshop CS2 ‘yi indirmemiz gerekmektedir.

 

İlgili indirmeyi yaptıktan sonra kurulumu yaparak verilen serial numaraları girdikten sonra Adobe Creative Suite CS2 ’yi ücretsiz kullanabilirsiniz. Karşılaştığınız sorunlar veya Photoshop ile ilgili sorularınız için yorum yapmayı unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir