Windows JDK-8 Kurulum

Bu yazımızda Java Developer adaylarının, java öğrenmeye başlamadan neler yapması gerekeceğini bahsederek vede windows ortamında çalışacak arkadaşların eclipse, neatbeans, intelij ide kurmadan önce yapması ve kurması gereken teknolojiden bahsedip vede kuruluma geçeceğiz. Bu programlardan her hangi biri ile programlamaya başlamadan önce ilk olarak jdk-8 ve jre-8 en önce kurmamız gereken teknolojiler olacaktır. Bunları kurmamızın başlıca sebebi windows ortamında java’yı tanıtmak ve sorunsuz bir şekilde java projelerimizi çalışmasını sağlayacaktır. İlk kurmamız gereken JDK-8, Java’da yazılan programların derlenip çalıştırılmalarını sağlayan, içinde çok sayıda kütüphanenin bulunduğu program paketidir. JDK’yı buradan indirebilirsiniz. Bu adrese girerek aşağıda sıraladığım adımları takip ederek JDK-8 sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Hadi başalayalım kuruluma;

1. İster yukarda belirttiğim linkten, isterseniz google jdk-8 yazarak oracle sitesinde java jdk’ya tıklayarak devam edebilirsiniz.

2. Burada gelen bölümde “Accept License Agrement” diyerek lisans sözleşmesini kabul edip, windows x64 bit seçeneğine tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Görüldüğü bilgisayarımızda indirilenler kısmında yer almakda jdk’mız, buradan üzerine tıklayarak kurulum dosyamızı çalıştırıyoruz.
4. Burada next diyerek indirmenin başlatılmasını istiyoruz.
5. Burada geliştirme araçlarının, kaynak kodların ve genel Jre yapısının indirileceğini söyleyip next diyoruz.
6.Burada kurulum bitene kadar bekliyoruz.
7.Burada kurulumun tamamlandığını belirtmekte ve close diyerek kurulumu tamamlıyoruz.
8. Bilgisayarınızdan Denetim masasına girerek fotoğrafta belirtilen yolu takip ederek gelen ekranda JDK sorunsuz bir şekilde kurulduğunu göreceksiniz.

Arkadaşlar bu yazımda anlatacaklarım bu kadar bir dahaki yazımızda görüşmek dileğiyle, TeknoKafe.Net’i takip etmeye devam edin sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.