C Programlama Dilinde Basit Hesap Makinesi

Merhaba arkadaşlar bugün ki yazımda C programlama dilinde yaptığım basit hesap makinesini paylaşmak istedim…Derslerinizde lazım olaibilir…

Osman KORUCU

Merhaba, ben Osman. Erzurumluyum. Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Üniversiteye başladığım zamana kadar yazılımla uğraşmasam da bilgisayar ile çok vakit geçiriyordum. İlk kez aldığım yazılım dersleri C / C++ oldu sonrasında ise HTML, CSS, JavaScript, Java ve Python dersleri aldım. Kendimi geliştirip mobil platformlara yönelmek istiyorum.

2 thoughts on “C Programlama Dilinde Basit Hesap Makinesi

 • Aralık 15, 2020 tarihinde, saat 1:19 pm
  Permalink

  neden ilk başta yapılacak işlemi seçiyoruz? önce sayılar girilse sonra işlem seçilse nasıl bir kod olur merak ediyorum çünkü deniyorum deniyorum bir türlü yapamadım. cevap verirseniz çok mutlu olurum, iyi günler.

  Yanıtla
  • Aralık 16, 2020 tarihinde, saat 7:55 pm
   Permalink

   Merhaba,
   Bu kod yeni yeni kodlama öğrenen biri tarafından yazılmış amatörce bir kod. (Bu kişi benim :)) Önce işlemi seçerek yaptığım bu uygulamada sadece kendi öğrendiklerimi deniyordum.

   Sizinde söylediğiniz ve gerçek hesap makinelerine benzer şekilde çalışan uygulama kodlamak yapmak mümkündür. Bu konu için “postfix” ve “prefix” hesap makinesi algoritmalarını incelemenizi öneririm.

   İyi günler, iyi çalışmlar dilerim.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir