Adobe Dreamweaver

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Adobe Dreamweaver hakkında bilgiler vereceğim. Eğer web tasarım alanına ilginiz var ise veya web tasarım alanıyla ilgileniyorsanız Adobe Dreamweaver programını mutlaka duymuşsunuzdur.

ADOBE DREAMWEAVER NEDİR?

Adobe Dreamweaver, web sayfalarını tasarlamak için kullanılan, aslında tam özellikli bir HTML web ve programlama editörü olan bir yazılım programıdır. Program, kullanıcıların web sayfalarını daha kullanışlı bir ortamda yaratması ve düzenlemesi için, görsel ve programlanabilir bir arayüz sunmaktadır.

Dreamweaver , HTML , XML , CSS ve JavaScript gibi birçok biçimlendirme dilini desteklemektedir. Ayrıca insan dillerine gelince, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Japonca, Çince, İtalyanca, Rusça ve daha pek çok özelliği destekler.

Dreamweaver 1997 yılında Macromedia tarafından geliştirildi ve yayımlandı. Adobe, 2005 yılında Macromedia’yı (Dreamweaver haklarını da dahil etti) satın aldı ve programın geliştirilmesine devam etti.

Aşağıda da görüldüğü gibi Adobe Dreamweaver ile kod ve dizaynı aynı anda görebileceğiniz gibi ayrı şekilde de kontrol etme imkanı sunmaktadır.

Adobe Dreamweaver,  aşağıda gösterildiği gibi kod yazma kolaylığı sağlamaktadır.

Adobe Dreamweaver’ı kendi sitesinden satın alabileceğiniz gibi, 7 günlük deneme sürümünden de faydalanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler için aşağıda verdiğim linke göz atmanızda fayda var.

http://www.adobe.com/tr/products/dreamweaver.html

Kafanıza takılan sorular için yorum yapmayı unutmayın.

4 thoughts on “Adobe Dreamweaver

 • Aralık 11, 2017 tarihinde, saat 2:06 pm
  Permalink

  deneme süresi 7 gün

  Yanıtla
 • Aralık 11, 2017 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Doğru söylüyorsun kardeşim dikkatimden kaçmış gerekli düzeltme yapılmıştır. Teşekkür ederiz.

  Yanıtla
 • Ocak 28, 2018 tarihinde, saat 1:31 am
  Permalink

  Muhammed bey E-ticaret sitesi yaptırmak istiyorum ama dreamweaverde yapılıp dosyalarının bana verilmesini sitemi kendim yönetmek istiyorum çok sorun yaşadım böyle çözüm arıyorum http://www.babyshoop.net domain bana ait ama hala yayınlayamadım ilgilenirseniz veya fikir verirseniz sevinirim mail ilede yazabilirsiniz (babyshoop.net@gmail.com)

  Yanıtla
 • Ocak 28, 2018 tarihinde, saat 3:23 pm
  Permalink

  Erdal Bey öncelikle web sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme en kısa sürede mailinize yapılacaktır….

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.