map.norsecorp.com Anlık Siber Saldırılar

Arkadaşlar bu yazımda sizlere anlık gerçekleşen siber saldırıların nerden görebileceğimizi, hangi ülkeler arasında gerçekleştiği, hangi firmaların hedef alındığı, hangi tür saldırıların gerçekleştiği ve dünyada anlık gerçekleşen siber saldırıların nasıl takip edebileceğimizi,nelerin olup bittiği hakkında biligi vermesi açısından map.norsecorp.com sitesini üstden inceleme fırsatı bulacağımız bi yazı olmasını istedim. Günde ortalama 1.000.000 üzerinde saldırı gerçekleşen digital dünyada, herkes dünyada savaş yok desede, günlük olarak gerçekleşen siber savaşlar bir çoğumuzun digital dünyadan uzak olduğumuzu gösteriyor. Tabi bu yazıyı okuyan çoğu arkadaşımız hariç 😀

Şimdi kısaca az önce aldığım saniyelik olarak gerçekleşen siber savaş üzerinde biraz incelemede bulunalım.

  1. işaretli yer hangi ülkelerden Saldırı başlatıldığı, kökenin nerden olduğunu gösterir.
  2. işaretli yer saldırı tipleri yer alıyor. Altını çizdiğim ve şuan belirli web sayfalarını ve serverlere saldırı gerçekleştiği görülüyor.
  3. işaretli yer hedef olan ülkeler yer almaktadır. Burdan USA en çok saldırı aldığı görülmekte sebeplerinden biri, sizinde tahmin ettiğiniz gibi bir çok bilişim firmasının orda yer almasıdır.
  4. işaretli yer ise bizlere hangi firmalara saldırı var, hangi tarihte ve gerçekleşen saat yer almakta bunun gibi bir çok bilgi veriyor bizlere.

Bu gün gerçekleşen siber saldırı sayısnı merak ediyorsanız;

Gördüğünüz gibi 8 milyon üzerinde saldırı gerçekleştiği gözüküyor.

Arkadaşlar bu yazımda sizlere map.norsecorp.com web sayfasının işlevini ve işlev doğrultusunda bizlere verdiği bilgileri kısaca anlatmaya çalıştım sizlerde bu sayfayı ziyaret ederek daha bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Eminim aramızdaki hackerların sürekli ziyaret ettiği bir sayfadır. İnşALLAH yararlı bir yazı olmuştur TeknoKafe.Net i takipte kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.